Detalii

Minaur va juca pe teren propriu în Cupa României împotriva echipei Politehnica Iași după ce a eliminat ieri formația Unirea Dej cu scorul de 0-1. Jocurile din cadrul şaisprezecimilor Cupei României vor avea loc în ziua de 22 septembrie cu începere de la ora 16:30, cu exceptia jocurilor televizate, programul acestora urmând a fi stabilit şi comunicat ulterior pe site-ul FRF.

16-mile Cupei României:
CFR Cluj – CS Universitatea Craiova, Minaur Baia Mare – Poli Iași, CSM Slatina – Dunărea Călărași, Csikszereda – Chindia, Ripensia – Dinamo, FCU Craiova 1948 – Petrolul, CS Hunedoara – FCSB, FC Argeș – Botoșani, ACSO Filiași – UTA, Unirea Slobozia – Poli Timișoara, Concordia Chiajna – Gaz Metan, FC Buzău – Academica Clinceni, Farul – Sepsi, Șomuz Fălticeni – FC Voluntari, CS Mioveni – Rapid, ACS CAO – Hermannstadt

Meciurile din 16-imile Cupei se vor disputa într-o singură manșă, pe terenul echipei mai slab cotate. Partidele se vor juca pe 22 septembrie, de la ora 16:30, cu excepția celor care vor fi televizate.

Fotbaliștii antrenați de Ciprian Danciu au reușit să răzbune o parte din barajul de promovare în Liga 2 pierdut în sezonul trecut împotriva dejenilor de la Unirea. Băimărenii s-au impus cu 0-1 în turul IV al Cupei României după golul marcat de Ciprian Stanciu în minutul 64. Atacantul nostru a transformat o lovitură liberă de la marginea careului mare, trimițând peste zid în vinclul porții apărate de Răilean. După o partidă în care gazdele au avut posesia mingii în mare parte, Minaur a avut chiar șansa desprinderii în minutul 80 la ocazia lui Giurgi, scăpat singur cu portarul advers.

VIDEO cu unicul gol al partidei: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=647411806663510&id=112968940107802

FC Unirea Dej – CS Minaur Baia Mare: 0-1 (0-0)
  • Stadionul Municipal din Dej, 08.09.2021, ora 16:30
  • Arbitri: Răzvan Lădar (Zalău) – Marius Ionuț Matica (Oradea), Zsolt Kopriva (Carei). Arbitru rezervă: Adina Claudia Popa (Satu Mare). Observatori: Dan Jiga (Bistrița), Petru Boroș (Oradea)
  • Unirea Dej: Dorin Răilean – Denis Roș, Daniel Pop, Alin Burdeș, Alex Blaj, Eduard Meszaroș, Marius Cătinean, Cristian Chira, Vlad Bogdan, Alex Pop, Ionuț Frăsineanu
  • Rezerve: Claudiu Chindriș, Adrian Peter, Mihai Kereki, Alex Papp, Adrian Pop, Angelo Ciocian, Mircea Manole, Cristian Cuzdriorean, Patrick Popescu
  • Antrenor: Dragoș Militaru
  • CS Minaur: Alexandru Gudea – Antonio Lung, Gabriel Oiță, Mihai Lazăr, David Simion, Viorel Chinde, Adrian Micaș, Mircea Donca, Alin Văsălie, Gabby Batchabbi, Romario Rus
  • Rezerve: Raul Bailă – Marco Petran, Cătălin Jucan, Arthur Teut, Valer Giurgiu, Milian Urs, Cosmin Berindea, Ciprian Stanciu, Marius Potcoavă
  • Antrenor: Ciprian Danciu
Rezultatele meciurilor din turul 4 al Cupei României

ACS Şomuz Fălticeni – CS Aerostar Bacău 1-0
CS Şoimii Lipova – Politehnica Timișoara 1-2
AFC Odorheiu Secuiesc – AFC Hermannstadt 1-3
CS Hunedoara – Clubul Sportiv Comunal 1599 Şelimbăr 8-7
ACSO Filiaşi – ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu 3-2
FC Unirea Dej – CS Minaur Baia Mare 0-1
Asociaţia Club Sportiv CAO 1910 – AS FC Universitatea Cluj 2-1
ACS Huşana Huşi – ACSM Politehnica Iaşi 0-1
Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița – SC Fotbal Club Ripensia Timișoara 1-2
ACS SR Municipal Braşov – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 2-6
ACS Unirea Bascov – CSM Slatina 0-1
CS Tunari – CS Concordia Chiajna 0-1
AFC 1919 Dacia Unirea Brăila – ACS Petrolul 52 1-2
ACS Recolta Gheorghe Doja – AS Fotbal Club Buzău 0-5
CS Năvodari – AFC Unirea 04 Slobozia 0-6
AFC Dunărea 2005 Călăraşi – AFC Astra 1-0

(Credit foto: pagina de facebook CS Minaur fotbal)

1 COMENTARIU

LASĂ UN COMENTARIU

Please enter your comment!
Please enter your name here