Detalii

ACS Fotbal Feminin Baia Mare s-a impus în deplasarea de la Galați în cadrul etapei a V-a din Play-Out-ul Ligii 1. „Domnițele râului” au câștigat cu 3-1 partida cu formația locală, Universitatea și au rezolvat în mare parte ecuația menținerii în primul eșalon. Baia Mare a dominat copios prima repriză și a reușit să înscrie de trei ori prin Andreea Indrecan (minutele 21 și 28 ) și Marinela Cotoș (’34). Gazdele au echilibrat jocul în partea secundă, reușind chiar să reducă din diferență. În urma acestei victorii, ACS Fotbal Feminin Baia Mare urcă în clasament până pe locul 2 și urmează să evolueze în etapa următoare în deplasare cu Banat Girls.

Lotul formației ACS Fotbal Feminin Baia Mare în partida de azi:  Szoke-Nagy Krisztina , Butuza Diana , Desmerean Laura , Daneliuc Camelia , Șut Denisa ( Pop Lorena ) , Cotos Marinela , Indrei Dariana , Buftea Alexandra , Titu Gabriela , Indrecan Andreea (Szalay Dariana ), Marita Georgiana .