Detalii

Duminică de la ora 11:00 Minaur Baia Mare joacă în deplasare cu HC Dobrogea Sud Constanța în cadrul etapei a VI-a din Liga Zimbrilor la handbal masculin. Ambele echipe au suferit o singură înfrângere până în prezent (vs. Dinamo), iar constănțenii se laudă cu cea mai bună defensivă a campionatului, cu o medie de 23 de goluri încasate pe meci.

Partida va fi arbitrată de cuplul Claudiu Gorina / Florin Melencu din județul Dolj, în timp ce observator a fost delegat Ion Șerbu (B). Postul național de televiziune TVR 2 va transmite meciul în direct.

Lotul echipei HC Dobrogea Sud Constanța
  • Portari: Dan Vasile (4/1), Gabriel Preda (4/0), Alexandru Chilianu (1/0)
  • Extremă stânga: Alexandru Andrei (4/18), Mihai Loghin (4/1)
  • Inter stânga: Andrei Bruj (1/0), Irakli Chikovani (3/10), Gabriel Ilie (4/9), Vitali Komogorov (4/6), Martin Vegar (4/1)
  • Centru: Liviu Caba (4/4), Leon Raso (4/8)
  • Inter dreapta: Marko Buvinic (4/15), Ionuț Stănescu (4/2)
  • Extremă dreapta: Ionuț Nistor (4/10), Strahija Stankovic (4/9), George Ștefan
  • Pivot: Zoran Nikolic (4/6), Daniel Susanu (4/3)
  • Antrenori: Djordje Cirkovic, George Buricea
Lotul echipei CS Minaur Baia Mare
  • Portar: Anton Terekhov (5/0), Barna Buzogany (4/0), Răzvan Pop (3/0)
  • Extreme stânga: Daniel Bera (5/11), Milan Kotrc (5/17), Sergiu Makaria (1/0)
  • Inter stânga: Andrei Buzle (5/13), Stevan Vujovic (3/10), Alexandru Csepreghi
  • Centru: Stefan Vujic (4/13), Călin Căbuț (5/21), Mihai Dobra (5/0), Erik Pop (4/3)
  • Inter dreapta: Anderson Mollino da Silva (1/1)
  • Extrema dreapta: Tomas Cip (5/15), Tudor Buguleț (5/9)
  • Pivot: Robert Nagy (5/3), Gabriel Massuca Teca (5/10), Mihai Bușecan (5/1), Ștefan Huta (3/1)
  • Antrenor: Alexandru Sabou
Program etapa a VI-a:

SÂMBĂTĂ, 9 OCTOMBRIE

CSU SUCEAVA – CSM VASLUI (ora 17:30, arbitri Bogdan Stark / Romeo Ștefan)

CSM FOCȘANI – DINAMO BUCUREȘTI (ora 18:30, arbitri Ioan Barbu / Gabriel Badiu)

DUMINICĂ, 10 OCTOMBRIE

DOBROGEA SUD – MINAUR (ora 11:00, TVR 2, arbitri Claudiu Gorina / Florin Melencu)

TIMIȘOARA – TURDA (ora 15:30, TVR 1, arbitri Alin Gherman / Adrian Moldovan)

CSM BUCUREȘTI – HC BUZĂU (ora 16:00, arbitri Ionuț Cazan / Gesur Suliman)

CSM ALEXANDRIA – CSM BACĂU (ora 17:30, arbitri Radu Iliescu / Doru Manea)

U CLUJ – STEAUA BUCUREȘTI (ora 18:00, arbitri Ionuț Ghiță / Sebastian Topliceanu)

Clasament Liga Zimbrilor

 

(Credit foto: pagina de facebook Minaur Baia Mare – Alex Nicodim)

LASĂ UN COMENTARIU

Please enter your comment!
Please enter your name here